5 vecí, ktoré hľadáme na internete najčastejšie

Okrem nakupovania a užívania rôznych sociálnych sietí využívajú Slováci internet najčastejšie práve na vyhľadávanie informácií. Takéto vyhladavanie dokáže ušetriť množstvo času a informácie máte okamžite poruke! Čo všetko sa oplatí vyhľadať na internete a čo hľadáme najčastejšie?

  1. Vyhľadávanie osôb

Nevideli ste spolužiaka zo základnej školy už desaťročia? Možno sa Vám podarí nájsť ho na internete! Väčšina ľudí má zriadení svoj profil na sociálnej sieti a tak je pravdepodobné, že vyhladavanie ludi bude úspešné. Aj keď sú sociálne siete mnohými zatracované, sú aj veľmi prospešné. Práve vďaka nim totiž môžete opäť stretnúť príbuzných či priateľov, ktorých ste dlho nevideli!

  1. Vyhľadávanie organizácií, firiem, právnických osôb

Na tento účel je zriadený obchodný register na internete. Dostupné je tu vyhľadávanie DIČ (daňové identifikačné číslo vyhľadávanie), hľadanie podľa obchodného mena alebo podľa mena a priezviska fyzickej osoby. Obchodni register tiež poskytuje možnosť vytlačiť si výpis z obchodného registra nepoužiteľný na právne úkony.

  1. Vyhľadávanie nehnuteľností a vlastníkov nehnuteľností

Na tento účel Vám poslúži stránka katasterportal.sk. Ak potrebujete výpis z listu vlastníctva, či kópiu katastrálnej mapy, ktoré majú informatívny charakter a sú nepoužiteľné na právne úkony, jednoducho si ich zdarma stiahnete práve na tejto stránke. Môžete tu tiež získať informácie o prebiehajúcich katastrálnych konaniach, o vlastníkoch nehnuteľností, o záložných právach, ktoré viaznu na nehnuteľnostiach a podobne.

  1. Vyhľadávanie spojov

Asi každý z nás už aspoň raz navštívil stránku cp.sk. Práve vyhladavanie spojov patrí k najčastejším hľadaniam na internete. Je tu možné takisto vyhľadať trasu konkrétneho vlaku či autobusu.

  1. Kultúra

Hudba, divadlo, programy kín, či vyhľadávanie kníh. Slovákov zaujímajú tiež „pikošky“ zo sveta domácich i zahraničných celebrít. Rovnako obľúbené, možno nie práve z oblasti kultúry, sú tiež informácie o účastníkoch reality show a aktuálne vysielaných televíznych seriáloch.