Cestujte lacnejšie – dovolenka cez internet!

Cestujete každoročne na dovolenku prostredníctvom cestovnej agentúry? Ak chcete nejaké to euro ušetriť a zároveň si zorganizovať dovolenku podľa vlastných predstáv, stačí si trošku „zasurfovať“ po internete. Jednoducho, bezpečne a zároveň lacnejšie ako cez cestovnú kanceláriu, si totiž dokážete zarezervovať nielen ubytovanie, ale tiež dopravu. Ako na to?

Zvoľte si cieľovú destináciu

Vždy ste túžili ísť napríklad do Paríža, no nikdy ste nemali dostatok financií, aby ste tento svoj sen mohli uskutočniť? Možno ste svoj vysnívaný výlet nehľadali na tých správnych miestach. Je totiž pravdou, že turistické kancelárie na Vašej ceste musia zarobiť. Inak by predsa nemohli existovať! A preto nemalé peniaze zaplatíte práve im. Vyberte si teda svoju cieľovú destináciu. Pomocou Vám môže byť i vyhladavanie obrazkov, vďaka ktorým si môžete vybrať miesta, ktoré chcete na dovolenke navštíviť. A krok za krokom sa cez internet dopracujte k svojej vysnívanej ceste za dobrodružstvom.

Ako vyhľadať ubytovanie

Po výbere cieľovej destinácie je na rade ubytovanie. Ak ste aspoň trochu zbehlý v angličtine, iste si poradíte. Najvhodnejšie a overené stránky na rezerváciu ubytovania sú booking.com, hotels.com, hostels.com a pod. Rezerváciu ubytovania si dokážete spraviť online a výhodou je, že pri rezervovaní zväčša platíte len 10% z celkovej ceny. Zvyšok doplatíte na mieste. Ceny za ubytovanie vo svetových metropolách sú skutočne minimálne a nenáročný turista sa ubytuje dokonca do 10€ za noc! Výhodou je tiež to, že na konkrétne ubytovacie zariadenie si môžete vyhľadať telefónne číslo a informácie tak získať aj telefonicky.

Ako vyhľadať spojenie

To, ako sa rozhodnete cestovať, záleží od cieľovej destinácie. Pokiaľ sa chystáte do obľúbeného Chorvátska, výhodné je cestovať autom. Vyhľadať trasu autom je veľmi jednoduché. Najprv musíte vyhľadať google maps a tam zadáte cieľové mesto. Google Vám pomôže vyhľadať cestu a určiť čas, ktorý budete na cestovanie potrebovať.

Cestujete niekam ďalej? Budete teda potrebovať letenku. Vyhľadávanie spojenia prostredníctvom leteckých spoločností je veľmi jednoduché. Navštívte napríklad lacneletenky.sk, kde nájdete rôzne výhodné ponuky a lety za perfektné ceny. Samozrejmosťou je zosúladiť dátum letu s dátumom ubytovania. Ak si letenky a ubytovanie zarezervujete v dostatočnom časovom predstihu, dokáže ušetriť naozaj pekné peniaze. A takáto dovolenka bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom!