Ako správne zaregistrovať web do internetových katalógov?

Katalógové vyhľadávanie je medzi internetovými užívateľmi obľúbené. Aj napriek tomu, že množstvo užívateľov uprednostňuje napríklad Google, katalógové vyhľadávanie je stále jednoduché, prehľadné a rýchle. Preto by ani Váš web v takýchto katalógoch stránok nemal chýbať. Viete však, ako ho zaregistrovať správne?

Registrácia do katalógov stránok

V prvom rade, ak sa rozhodnete, že svoj web do takéhoto katalógu na vyhľadávanie zaregistrujete, mali by ste si ich vybrať hneď niekoľko. A to z jednoduchého dôvodu. Vybudujete si tak sieť spätných odkazov na Váš web. Čo to znamená? Vyberiete si kvalitné a známe katalógy stránok (ktoré to sú sa dočítate nižšie). Zaregistrovaním svojho webu do týchto katalógov vlastne budú katalógy odkazovať na Váš web. Vyhľadávač Google uprednostňuje stránky, na ktoré odkazujú iné kvalitné stránky. A tak sa Váš web má šancu posunúť vo vyhľadávaní na popredné pozície. Ako teda registrovať do katalógov?

  1. Zvoľte vhodné kľúčové slová. Malo by ísť o kľúčové slová v takom tvare, v akom sa práve v Googli najčastejšie hľadajú. Teda ak ste napríklad firma, ktorá ponúka písanie textov, určite v katalógu použite kľúčové slovo „copywriting“. Teda výraz, ktorý má v Googli časté vyhľadávanie.
  2. V rôznych katalógoch sa odlišujte. Ak sa zaregistrujte pre vyhľadávanie do viacerých katalógov, určite sa odlíšte čo sa týka popisov a textu. Duplicitné texty totiž Google ignoruje. To znamená, že ak by ste si k svojej webovej stránke dali v každom katalógu rovnaký popis, pre Google by tieto viacnásobné popisy akoby ani neexistovali. Nemali by teda vplyv ani na zlepšovanie pozície webu.
  3. Vyberajte si len kvalitné katalógové vyhľadávače. Také, ktoré majú vyšší page rank a návštevnosť.
  4. Pouvažujte aj o lokálnych katalógoch. Tie môžu mať väčší význam z hľadiska kúpy služby alebo produktu, ako z hľadiska budovania spätných odkazov. Existuje totiž väčšia pravdepodobnosť, že vyhľadávanie na lokálnej úrovni Vám prinesie skutočných klientov.

A ktoré sú teda tie najlepšie katalógy? Zo slovenských určite zaváži zoznam.sk, azet.sk, centrum.sk, či atlas.sk.

 

Autorské právo: belchonock / 123RF Reklamní fotografie